Dotacje na deszczówkę
 • mój_deszcz
  16-06-2021

  Rusza nabór wniosków w programie "Mój Deszcz". Do 4 tys. zł dofinansowania za łapanie deszczówki w mieście Gliwice.

  "Mój deszcz" to najnowszy program, w którym Gliwiczanie mogą otrzymać nawet 4 tys. zł dopłaty na wykonanie zbiorników na deszczówkę.
  Na stronie internetowej, miasto Gliwice uzasadnia, że łapanie deszczówki to szereg korzyści.

 • zbiornik_na_deszczówkę
  09-06-2021

  Program priorytetowy Moja Woda Drugi nabór od 22.03.2021 r. do wyczerpania środków

  Głównym założeniem programu jest ochrona zasobów wodnych oraz zmniejszenie suszy w Polsce. Program ma zwiększyć poziom retencji na terenie posesji przy jednorodzinnych budynkach mieszkalnych oraz wykorzystywanie zgromadzonych wód opadowych i roztopowych, m.in. przez rozwój przydomowej zieleni i zbiorników wodnych. Poczynione działania mają na celu zminimalizowanie  zapotrzebowania na wodę wodociągową, do takich celów jak podlewanie zieleni przydomowej. Zmniejszenie odprowadzania wód opadowych z posesji do kanalizacji, zmniejszy ryzyko lokalnych podtopień oraz pozytywnie wpłynąć na wydajność lokalnej oczyszczalni ścieków.

 • pojemnik_do_deszczówki
  24-03-2021

  Moja woda, dotacje do deszczówki

  Ruszyły kolejne nabory wniosków do drugiej odsłony programu „ Moja woda”.
  W ramach projektu gospodarstwa domowe mogą uzyskać nawet 80 procent dofinansowania. 5 tyś złotych na pokrycie kosztów instalacji wodnej zagospodarowującej deszczówkę i wody roztopowe.

 • Dotacje do deszczówki
  24-07-2020

  Dotacje do deszczówki

  Do 5 tys. zł dotacji na przydomowe instalacje, zatrzymujące wody opadowe lub roztopowe.   1 lipca 2020 r. ruszył nabór wniosków o dofinansowanie do deszczówki w ramach programu „Moja Woda”.