Nie tylko z drewna - palety plastikowe

Data dodania: 10-06-2021

Zapraszamy do lektury czasopisma TSL Biznes, w którym ukazał się artykuł o paletach plastikowych.

"Zainteresowanie rynku paletami plastikowymi stale rośnie. Zwiększa się nie tylko liczba zapytań ze strony klientów, ale i faktycznie realizowanych transakcji zakupu. O palety plastikowe pytają już nie tylko klienci z różnych branż.

Palety plastikowe od lat postrzegane są jako produkt dedykowany przede wszystkim klientom branży spożywczej. I nie bez powodu właśnie tam znalazły zastosowanie. Dzięki wykorzystaniu tworzyw sztucznych, paleta plastikowa pozwala w dobry sposób radzić sobie z wymaganiami nowoczesnego przemysłu spożywczego, dotyczącymi m.in. odpowiedniego poziomu czystości. Z roku na rok zwiększa się liczba firm rozważających zakup właśnie tego typu palet, a polski rynek pozwala wyraźnie zaobserwować tę właśnie tendencję. – Zainteresowanie paletami plastikowymi zdecydowanie rośnie. W porównaniu z zeszłym rokiem ilość zapytań ofertowych jest dwukrotna. Z uwagi na wysokie wymogi sanitarne palety znajdują zastosowanie najczęściej w branży spożywczej, ale doceniane są coraz częściej przez inne, mi.in. przez branżę chemiczną, farmaceutyczną, motoryzacyjną i opakowań. Wykorzystywane są głównie w wewnętrznym obiegu. Najczęściej kupowanym modelem jest paleta o wymiarze euro 1200x800. Popularnym modelem jest również paleta 1200x1000. Wśród firm, które używają palet plastikowych są bardzo znane marki i są też małe lokalne firmy. Niestety, kupowane ilości są ciągle niskie – najczęściej od kilku do kilkudziesięciu sztuk, a najwięcej kilkaset – komentuje Adam Śniedziewski z PALETEO.PL." Więcej na http://tsl-biznes.pl
Galeria

Pozostałe wpisy na blogu

 • 16-06-2021

  Rusza nabór wniosków w programie "Mój Deszcz". Do 4 tys. zł dofinansowania za łapanie deszczówki w mieście Gliwice.

  "Mój deszcz" to najnowszy program, w którym Gliwiczanie mogą otrzymać nawet 4 tys. zł dopłaty na wykonanie zbiorników na deszczówkę.
  Na stronie internetowej, miasto Gliwice uzasadnia, że łapanie deszczówki to szereg korzyści.

 • 14-06-2021

  Zbiornik na deszczówkę 1000l

  W trakcie 5-minutowego deszczu z dachu o powierzchni około 100 m2 jesteśmy w stanie zebrać ponad 70 litrów wody opadowej. Porównując ilość litrów — na umycie samochodu zużywamy jej około 50 litrów. Dlatego gromadzenie deszczówki staje bardzo istotna. Coraz częściej odczuwamy efekty suszy, która dotyka większą część kraju. Gromadzenie wody opadowej może pomóc w utrzymaniu jej na własnym terenie, co korzystnie może wpłynąć na roślinność, a także zaoszczędzić zużycie kosztownej wody wodociągowej.

 • 11-06-2021

  Własne logo na palecie

  Coraz więcej firm decyduje się na oznakowanie palet własnym znakiem graficznym.