Zastosowanie palet wystawowych może zwiększyć sprzedaż

Data dodania: 10-06-2021

Detaliści wciąż poszukują nowych rozwiązań mających na celu podniesienie efektywności działań promocyjnych i zwiększenie sprzedaży. Sieci dystrybucyjne coraz częściej wykorzystują do ekspozycji produktów nowe formaty palet zwane paletami wystawowymi. Palety tego typu stały się już standardem w sklepach dyskontowych i są coraz bardziej popularne w sieciach sklepów mało i wielkoformatowych.

Palety plastikowe : zobacz modele palet 800x600

Coraz więcej detalistów dostrzega potencjał w wykorzystaniu palet wystawowych, które stają się efektywnym narzędziem zwiększenia sprzedaży. Ze względu na rozmiary (800 x 600 i 600 x 400 mm), tego typu palety są z powodzeniem używane do ekspozycji produktów w strefie przykasowej i w alejkach sklepowych. Ich rozmiar pozwala na wykorzystanie małej przestrzeni w taki sposób, że położenie produktu na palecie nie utrudnia ruchu klientom i nie zakłóca zakupów. Zapewnia to maksymalizację obszaru promocji i pozwala na lepsze wykorzystanie powierzchni sklepowej.

Palety wystawowe zapewniają również większą skuteczność i mniejszą czasochłonność procesu zatowarowania w sklepach. Dodatkowo pozwalają na redukcję kosztów operacji magazynowych (łatwość identyfikacji i skrócenie czasu wyłożenia produktu w magazynie) a w rezultacie wpływają na zwiększenie sprzedaży, ponieważ produkty obsługiwane przy pomocy palet wystawowych są lepiej eksponowane. Atutem jest również łatwość ich przemieszczania zwiększająca możliwość wprowadzania modyfikacji na terenie sklepu.

Korzyści z użytkowania palet wystawowych są związane nie tylko z ekspozycją produktów, dzięki której poprawia się widoczność produktu i rozpoznawalności marki. Palety wystawowe to również optymalizacja logistyki zaopatrzenia sklepu w towar. Proces uzupełniania zapasów jest realizowany szybciej, przy zminimalizowaniu prac ręcznych, co niesie ze sobą znaczne oszczędności poprzez minimalizację kosztów.

Działy sprzedaży, logistyki i marketingu stawiają przed paletami nowe wyzwania jakim jest przyciąganie uwagi klientów do produktów wystawianych na palecie, spełnienie wymogów ekologicznych, a także zwiększenie funkcjonalności palety.

W ostatnich latach, sektor dystrybucji doświadczył daleko idących przekształceń. Przeciętny nabywca ogląda artykuły w tempie 300 na minutę. Biorąc pod uwagę fakt, że blisko 80 procent zakupów dokonuje się pod wpływem impulsu, okazuje się, że estetyczne opakowanie pełni rolę zbliżoną do inwestycji reklamowej. Nowoczesna dystrybucja wymaga standaryzacji systemów, ulepszeń operacyjnych i zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. W obszarze paletyzacji towarów, odpowiedzią na wymogi rynku jest właśnie paleta wystawowa, zaprojektowana tak, aby zredukować koszty, zwiększając zarazem sprzedaż. (źródło : portalspozywczy.pl)

Galeria

Pozostałe wpisy na blogu

 • 16-06-2021

  Rusza nabór wniosków w programie "Mój Deszcz". Do 4 tys. zł dofinansowania za łapanie deszczówki w mieście Gliwice.

  "Mój deszcz" to najnowszy program, w którym Gliwiczanie mogą otrzymać nawet 4 tys. zł dopłaty na wykonanie zbiorników na deszczówkę.
  Na stronie internetowej, miasto Gliwice uzasadnia, że łapanie deszczówki to szereg korzyści.

 • 14-06-2021

  Zbiornik na deszczówkę 1000l

  W trakcie 5-minutowego deszczu z dachu o powierzchni około 100 m2 jesteśmy w stanie zebrać ponad 70 litrów wody opadowej. Porównując ilość litrów — na umycie samochodu zużywamy jej około 50 litrów. Dlatego gromadzenie deszczówki staje bardzo istotna. Coraz częściej odczuwamy efekty suszy, która dotyka większą część kraju. Gromadzenie wody opadowej może pomóc w utrzymaniu jej na własnym terenie, co korzystnie może wpłynąć na roślinność, a także zaoszczędzić zużycie kosztownej wody wodociągowej.

 • 11-06-2021

  Własne logo na palecie

  Coraz więcej firm decyduje się na oznakowanie palet własnym znakiem graficznym.