Podłogi robocze, wanny wychwytowe, palety ociekowe

Data dodania: 21-05-2021

Podłogi robocze oraz palety i wanny wychwytujące pod beczki zapewniają ochronę przed możliwym wypływem substancji chemicznych. Ich funkcja polega na zapobieganiu rozlaniu substancji w trakcie opróżniania czy napełniania beczek.

Zastosowanie wanien i palet wychwytowych możemy znaleźć w zakładach produkcyjnych, gospodarstwach rolnych, warsztatach i serwisach samochodowych.  W trakcie nalewania lub opróżniania beczek z chemikaliami możliwe jest zagrożenie wyciekiem, dlatego warto stosować wanny czy palety wychwytowe, które mogą skutecznie uchronić przed nieplanowanym wypływem.
Proponowane rozwiązania umożliwiają ochronę środowiska a także osób pracujących się w pobliżu beczki. Wanny i palety wychwytowe pozwalają składować substancje niebezpieczne w warunkach zgodnych z przepisami.
 
Palety pod beczki
Przeznaczenie ich opiewa na składowanie pojemników z chemikaliami w zakładach produkcyjnych, magazynach, gospodarstwach rolnych, zajezdniach, portach, warsztatach i serwisach samochodowych itp. Palety wychwytowe nie pozwalają na rozlanie substancji chemicznych w trakcie opróżniania lub napełniania beczek, pełnią funkcję ochronną.

Podłogi robocze
Dzięki posiadanym zaczepom istnieje możliwość łączenia palet w większe obszary, co daje większą powierzchnię ochrony przez nieplanowanym wypływem.

Rampa najazdowa
Umożliwia łatwe wtoczenie beczki na paletę. Odnośnie nośności rampy najazdowej, należy przyjąć, że służy ona do obciążeń krótkotrwałych do wartości nośności palety lub podłogi, czyli ok.290kg. Na podjazdy, o których mowa nie należy najeżdżać ciężkim sprzętem np. wózkiem widłowym.

Podłogi robocze oraz palety wychwytujące pod beczki stanowią ochronę przed niekontrolowanym wyciekiem substancji chemicznych. Zapobiegają rozlewaniu substancji podczas opróżniania lub napełniania beczek. Palety wychwytujące są idealne do zastosowania pod beczki z olejami czy pestycydami.
 W naszej ofercie znajdziecie Państwo wanny i palety wychwytowe w pojemnościach od 55 do 1050 l, a wyprofilowane dno palety umożliwia jej transportowanie m.in. za pomocą wózka widłowego.
Zobacz produkt: palety wychwytujące
Galeria
 wanna_wychwytowa paleta_pod_beczki zaczepy_wanien

Pozostałe wpisy na blogu

 • kontener_samowyładowczy
  12-05-2022

  Kontenery samowyładowcze

  Kontenery samowyładowcze do szybkiego i wygodnego transportu i magazynowania. 
   

 • nadstawka_paletowa
  09-05-2022

  Nadstawka na paletę - jaką wybrać?

  Nadstawki zwiększają funkcjonalność palet. Tworzą z nich skrzynie, które ułatwiają przechowywanie i transport.

 • waga_paletowa
  04-05-2022

  Warunki użytkowania i prawidłowe ustawienie wagi paletowej

  Waga paletowa składa się z pomostu wagowego malowanego proszkowo oraz miernika.