Wanny ociekowe, palety wychwytowe

Data dodania: 14-04-2021

Magazynowane oraz używane w procesach produkcji lub usług, substancje niebezpieczne mogą stanowić spore zagrożenie zarówno dla ludzi jak i dla środowiska.
Niekontrolowany wyciek cieczy technicznej, przemysłowej lub innego czynnika może stanowić zagrożenie zarówno dla infrastruktury zakładu, jak i pracujących w nim ludzi.
Powstałe wycieki mogą zanieczyścić grunt ale również być przyczyną wypadku w pracy.

Niektóre z substancji mogą uszkadzać posadzki, inne wydzielają toksyczne opary, pozostawiać śliskie ślady, które staną się zagrożeniem dla bezpieczeństwa i higieny pracy. Wiele z wykorzystywanych w przemyśle środków nie jest też obojętnych dla środowiska naturalnego. Przedostanie się do gleby lub wód gruntowych nawet niewielkich ich ilości może być tragiczne w skutkach, dlatego należy temu zapobiegać . Aby zminimalizować  tego typu zagrożenie stosuje się odpowiednio dobrane wanny i palety wychwytowe.

Wanny wychwytowe są niezastąpione w wielu firmach przemysłowych oraz magazynach. Stawia się na nich beczki, pojemniki czy zbiorniki IBC z zawartością:
• farb i lakierów,
• rozpuszczalników,
• substancji łatwopalnych,
• substancji brudzących,
• substancji wydzielających zapachy,
• innych cieczy agresywnych (kwasów, zasad, olejów).

Praca ze szkodliwymi substancjami wymaga zachowania szczególnych środków ostrożności. Przy przechowywaniu i wykorzystywaniu różnych substancji chemicznych, cieczy technicznych i przemysłowych niezbędne są m.in. wanny wychwytowe zwane również wannami ociekowymi, czy paletami wychwytowymi.
W asortymencie Paleteo znajdziecie Państwo wiele modeli o różnych wymiarach i objętościach mogących pomieścić ewentualne wycieki.
Dzięki wannom i paletom ociekowym ciecze te nie stanowią zagrożenia i mogą być bezpiecznie zutylizowane. Dlatego ich znaczenie jest bardzo duże i warto zainwestować w dobrze dobraną wannę w celu uniknięcia problemu. 
Zobacz produkt: wanna wychwytowa 
 
Galeria
 wanna_wychwytowa paleta_ociekowa wanna_wychwytująca

Pozostałe wpisy na blogu

 • kontener_samowyładowczy
  12-05-2022

  Kontenery samowyładowcze

  Kontenery samowyładowcze do szybkiego i wygodnego transportu i magazynowania. 
   

 • nadstawka_paletowa
  09-05-2022

  Nadstawka na paletę - jaką wybrać?

  Nadstawki zwiększają funkcjonalność palet. Tworzą z nich skrzynie, które ułatwiają przechowywanie i transport.

 • waga_paletowa
  04-05-2022

  Warunki użytkowania i prawidłowe ustawienie wagi paletowej

  Waga paletowa składa się z pomostu wagowego malowanego proszkowo oraz miernika.