stal nierdzewna

Jak polerować i czym czyścić stal nierdzewną?

Opublikowano dnia: 24-11-2022

Stal nierdzewna jest odporna na korozję, ponieważ jest stopem żelaza z chromem lub chromem i niklem. Popularność stali szlachetnej stale rośnie ze względu na możliwości jej wykorzystania - może być żaroodporna, jest łatwa w obróbce, dobrze się prezentuje i podlega recyklingowi. 
Jak czyścić stal nierdzewną?
Najprościej jest kupić gotowy środek do czyszczenia stali nierdzewnej, jednak wcale nie jest to konieczne. Tu trzeba być bardzo ostrożnym. Powłoka zapewniająca ochronę przed rdzą jest wyjątkowo delikatna, dlatego nie szoruje się jej jej druciakami i twardymi szczotkami. Agresywne detergenty i proszki do polerowania również mogą spowodować uszkodzenia. W związku z tym coraz większą popularnością cieszą się naturalne sposoby. Tu doskonale sprawdza się ocet z wodą (20% octu 80% wody) lub mieszanka kwasku cytrynowego z sodą oczyszczoną i wodą. Warto zaznaczyć, iż sposoby te są skuteczne nawet w przypadku pojawienia się rdzy, osadu lub kamienia. Tłustym plamom zaradzi z kolei przetarcie ich ściereczką nasączoną spirytusem. W celu oczyszczenia stali nierdzewnej należy używać delikatnych szczotek z włosiem naturalnym lub sztucznym, ścierek z mikrofibry lub delikatnych gąbek. Pamiętaj, że czyszczoną powierzchnię należy wytrzeć do sucha. 
Jak polerować stal nierdzewną?
Pierwszym krokiem jest dokładne wyszlifowanie jej papierem ściernym, następnie należy nanieść pastę polerską wcierając ją kawałkiem filcu. 

W ofercie PALETEO znajdziesz wózki kelnerskie ze stali nierdzewnej:
wózki magazynowe
 
Galeria
 wózek-ze-stali-nierdzewnej

Pozostałe wpisy

 • magazyn_otwarty_magazyn_półotwarty
  02-12-2022

  Magazyn otwarty czy półotwarty – wady i zalety

  Magazyn niekoniecznie musi mieć formę zamkniętą. W poniższym tekście omówimy różnice między magazynem otwartym i półotwartym.

 • szafka_bhp
  18-11-2022

  Szafki BHP to uniwersalne rozwiązanie nie tylko na warsztatach

  Czym są szafki BHP i gdzie można je wykorzystać? Dowiesz się więcej.
   

 • wózek-do-farszu
  09-11-2022

  Wózek do farszu ze stali nierdzewnej

  Wózek do farszu to niezbędny produkt dla przemysłu mięsnego. Dowiedz się więcej na jego temat.