Jak dobrać paletę plastikową

Data dodania: 24-02-2021

Patrząc w niedaleką przeszłość paleta drewniana była standardem. Dziś plastikowe palety są coraz częściej stosowane  w wielu dziedzinach handlu, transportu czy przechowywania. Palety z tworzywa są niezastąpione w magazynach automatycznych, centrach dystrybucyjnych, gdzie nie można pozwolić sonie na przestój linii transportowej, na skutek defektu palety. Palety plastikowe będą też niezbędne do transportu produktów spożywczych, ze względu na ich trwałość, łatwość czyszczenia i dezynfekcji.

 Rynek palet z tworzywa dynamicznie się rozwija, dlatego warto przyjrzeć się jego ofercie, tak aby jak najlepiej dopasować produkt do swoich potrzeb.

Na rynku możemy znaleźć wiele ofert palet plastikowych.

Palety wyróżniamy pod względem wymiarów:

 • ·       Euro 1200x800 mm
 • ·       ISO 1200x1000 mm
 • ·       Półpalety 800x600 mm
 • ·       Display 60x40 mm

Powierzchnia palet, to także znaczący element wyboru:

 • ·       Ażurowe
 • ·       Gładkie
 • ·       Antypoślizgowe
 • ·       Z rantem lub bez 

Wyznacznikiem wyboru palet może także być jej kolor, który można dopasować do wymogów firmy czy potrzeb klienta

 Palety dostępne są na 3 płozach lub 9 stopach.

Aby jak najlepiej dopasować paletę, należy znać jej przeznaczenie. Produkty tego typu mogą być wykorzystywane do magazynowania, na regałach wysokiego składowania lub do transportu. Dla branży spożywczej szczególnie zalecane są palety higieniczne o całkowicie zamkniętej powierzchni, bez zewnętrznego ożebrowania z dopuszczeniem do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Są łatwe w utrzymaniu czystości i eliminowaniu drobnoustrojów i bakterii. Bez przeszkód można je myć i dezynfekować, a przez to skutecznie eliminować ryzyko pojawienia się pleśni. Do strefy czystej, o dużym reżimie sanitarnym, najbardziej odpowiednie są palety higieniczne o gładkiej powierzchni, w kolorze białym.

Zakup palet plastikowych może kojarzyć się z większym wydatkiem, jednak analizując wszystkie  korzyści z użytkowania palet, zdecydowanie warto zainwestować w mocne, trwałe i łatwe w czyszczeniu palety plastikowe. Cena jaką poniesiemy za jej zakup, zwróci się kilkukrotnie gdy okaże się, że żywotność palety plastikowej wyniesie minimum 10 lat, a drewnianej jedynie sezon.

Zobacz produkt: paleta plastikowa
Galeria

Pozostałe wpisy na blogu

 • 16-04-2021

  Zbiornik na deszczówkę 1000l

  Planując zakup zbiornika na deszczówkę powinniśmy pamiętać o jego wielkości i możliwości zagospodarowania w ogrodzie. Prezentowane zbiorniki mają możliwość podłączenia szeregowego.

 • 14-04-2021

  Wanny ociekowe, palety wychwytowe

  Magazynowane oraz używane w procesach produkcji lub usług, substancje niebezpieczne mogą stanowić spore zagrożenie zarówno dla ludzi jak i dla środowiska.
  Niekontrolowany wyciek cieczy technicznej, przemysłowej lub innego czynnika może stanowić zagrożenie zarówno dla infrastruktury zakładu, jak i pracujących w nim ludzi. Powstałe wycieki mogą zanieczyścić grunt ale również być przyczyną wypadku w pracy.

 • 07-04-2021

  Czy skrzyniopalety plastikowe są praktyczne?

  Plastikowe skrzyniopalety  zostały stworzone  aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń. Zapewniają uniwersalne rozwiązania do przechowywania.  Skrzyniopalety wykonane z plastiku posiadają wiele zastosowań i zalet, dlatego są coraz częściej wybierane  przez przedsiębiorców.