Piętrowanie palet

Data dodania: 15-02-2021

Piętrowanie palet w magazynach oraz autach dostawczych to świetny sposób na zaoszczędzenie miejsca. Taki zabieg umożliwia praktyczne zapanowanie nad przestrzenią magazynową a także pozwala uniknąć marnowania przestrzeni.  Dzięki sztaplowaniu palet jesteśmy w stanie utrzymać porządek na powierzchniach, w których umieszczamy palety.

Spora część palet plastikowych jest idealna do piętrowania, układane w stosie zmniejszają swoją wysokość przynajmniej o połowę. W trakcie układania palet należy pamiętać o zachowaniu stabilności stosu. Dlatego też do piętrowania nadają się te palety, które są odpowiednio wytrzymałe.  A palety plastikowe takie właśnie są: twarde, odporne na ściskanie i odkształcanie pod wpływem czynników fizycznych, takich jak deszcz, wilgoć czy niska temperatura.

Nie istnieje ogólny przepis dotyczący ilości składowania palet czy maksymalnej wagi. Wysokość, waga i nacisk zależą od dozwolonego obciążenia palet przeznaczonych do składowania.

W wielu magazynach znajdziemy maszyny, które pomogą w odpowiednim sztaplowaniu palet. Pomocne mogą okazać się: przenośniki taśmowe, łańcuchowe, rolkowe i paskowe, owijarka do palet, paletyzator czy bandownica. Maszyny te pomogą w odpowiednim przetransportowaniu, ułożeniu i zabezpieczeniu palet oraz towarów. Jednak warto zaznaczyć, że nie są niezbędne aby prawidłowo piętrować palety.

Piętrowanie palet plastikowych nie jest trudnym procesem, a może przynieść wile korzyści, wystarczy znać możliwości składowanej palety i zrobić to w należytym porządku.
Zobacz produkty: palety plastikowe

Galeria

Pozostałe wpisy na blogu

 • 16-04-2021

  Zbiornik na deszczówkę 1000l

  Planując zakup zbiornika na deszczówkę powinniśmy pamiętać o jego wielkości i możliwości zagospodarowania w ogrodzie. Prezentowane zbiorniki mają możliwość podłączenia szeregowego.

 • 14-04-2021

  Wanny ociekowe, palety wychwytowe

  Magazynowane oraz używane w procesach produkcji lub usług, substancje niebezpieczne mogą stanowić spore zagrożenie zarówno dla ludzi jak i dla środowiska.
  Niekontrolowany wyciek cieczy technicznej, przemysłowej lub innego czynnika może stanowić zagrożenie zarówno dla infrastruktury zakładu, jak i pracujących w nim ludzi. Powstałe wycieki mogą zanieczyścić grunt ale również być przyczyną wypadku w pracy.

 • 07-04-2021

  Czy skrzyniopalety plastikowe są praktyczne?

  Plastikowe skrzyniopalety  zostały stworzone  aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń. Zapewniają uniwersalne rozwiązania do przechowywania.  Skrzyniopalety wykonane z plastiku posiadają wiele zastosowań i zalet, dlatego są coraz częściej wybierane  przez przedsiębiorców.