paleteo

(+48) 61 307 10 27 info@paleteo.pl

WYSZUKAJ PRODUKT :

Zaufali nam

adidas mondi

Aktualności

Pojemniki do zakładów mięsnych

      Pojemniki do przechowywania żywności są coraz popularniejszym produktem dostępnym na rynku. Trudno sobie dziś wyobrazić transport na przykład produktów spożywczych, ale także wielu innych towarów, nie tylko ze wskazanej branży, bez zastosowania palet i skrzynek. Odpowiednio zapakowane produkty, zabezpieczone przed zanieczyszczeniami, przewożone są na paletach do sklepów, hurtowni czy zakładów produkcyjnych. Ze względu na coraz wyższe wymagania sanitarne związane z przechowywaniem produktów spożywczych, pojemniki muszą spełniać jeszcze bardziej zaawansowane standardy i normy jakości, stąd tak duże zainteresowanie konkretnymi produktami.   
Pojemniki plastikowe to dość niepozorne artykuły, które także wymagają zaawansowania technologicznego, ponieważ stoi przed nimi bardzo odpowiedzialne zadanie przechowywania produktów spożywczych, a mięso stanowi jeden z najbardziej wymagających towarów. Dodatkowo pojemniki plastikowe muszą być ergonomicznych kształtów, gwarantujące wygodę przenoszenia, a nade wszystko wytrzymałe. Powinny więc sprostać profesjonalnym wymogom branży mięsnej czy nawet farmaceutycznej.

Pojemniki do mięsa E2
 
 
W czym transportować produkty mięsne?
 
Odpowiednie zapakowanie produktów mięsnych gwarantuje spełnienie najwyższych standardów jakościowych. Transport pojemników plastikowych na paletach plastikowych jest komfortowy i bezpieczny, a rozładunek towaru odbywa się szybko i sprawnie, także z użyciem elektrycznych wózków widłowych. Pojemniki plastikowe na mięso są więc jednym z najczęściej stosowanych i najbardziej efektywnych sposobów przechowywania i transportu produktów. Pojemniki produkowane są z plastiku odpornego na działanie temperatur, dlatego nie wpływają na przegrzanie czy zaparzenie się mięsa. Ponadto zachowują swoje pierwotne właściwości, a skład plastiku nie ulega żadnym modyfikacjom. W przeciwnym wypadku szkodliwe cząstki rozpadu plastiku mogłyby wnikać w mięso. To właśnie dlatego tak ważne jest korzystanie z pojemników, które posiadają atesty PZH i certyfikaty dopuszczające go do kontaktu z żywnością. 
 
 
Jak przechowywać i transportować mięso?
 
Świeże lub mrożone mięso, to produkt spożywczy bardzo podatny na zepsucie. Z pewnością jest jednym z tych towarów, które wymagają przechowywania zgodnego z ustalonymi procedurami. Pojemniki na mięso wykonane z atestowanego plastiku doskonale odpowiadają wszelkim wymaganiom sanepidu, dlatego są na tak szeroką skalę wykorzystywane w przemyśle mięsnym oraz w transporcie. Dzięki różnym wymiarom pojemników można znacznie ograniczyć miejsce ich przechowywania. Zostały tak przystosowane, aby móc je ustawiać piętrowo i zyskać przy tym cenną przestrzeń magazynową. 
 
 
Szeroka oferta pojemników
 
Na rynku dostępne są standardowe pojemniki plastikowe służące do transportu produktów mięsnych. Ich główną zaletą jest bez wątpienia wysoki standard przechowywania wędlin, mięsa, a także produktów będących owocem jego przetwarzania. Zostały wyprodukowane specjalnie do tego celu, na co wskazuje profesjonalna konstrukcja skrzynek E2. Charakteryzują się możliwością odprowadzania wody z krawędzi na zewnątrz, dzięki czemu mięso pozostaje długo świeże, a gromadząca się woda nie wpływa na utratę jego wartości. 
Warto wskazać, że plastik na szeroką skalę stosowany jest do produkcji pojemników i wyprzedza swą technologią skrzynki drewniane, które stały się mniej praktyczne. Mimo swego naturalnego charakteru, nie sprawdzają się w transporcie mięsa, ponieważ rozmiękają, wymagają znacznie więcej dbałości o czystość i higienę oraz nie są tak wytrzymałe. Oczekują również sporo zaangażowania związanego z koniecznymi konserwacjami czy niezbędnymi naprawami ich delikatnej konstrukcji. Dlatego też bardziej opłacalne jest zainwestowane w pojemniki plastikowe i choćby miały być droższe, to jednak odwdzięczą się dłuższą żywotnością. 
 
 
Zalety pojemników plastikowych
 
Palety i pojemniki plastikowe do mięsa są przede wszystkim łatwe w utrzymaniu higienicznego charakteru oraz pełnej ich czystości. Nadają się do wielokrotnego użytku, a więc można z nich korzystać setki razy, przy czym nie tracą swego pierwotnego wyglądu. Należy zwrócić uwagę, że podczas przechowywania i transportu mięsa traci ono wiele wody. Nie jest to produkt suchy, zatem konieczne jest zachowanie najwyższych standardów przechowywania, aby zostało dopuszczone do spożycia. Tylko palety plastikowe potrafią odpowiedzieć na te potrzeby, ponieważ można je wielokrotnie myć i czyścić, aż do całkowitego usunięcia zabrudzeń. Nierzadko, pojemniki plastikowe poddawane są czyszczeniu w wysokiej temperaturze, ponieważ tylko tak możliwe jest zneutralizowanie wszelkich niekorzystnych bakterii czy drobnoustrojów. 
Pojemniki na mięso są wytrzymałe i odporne na pęknięcia, co zdecydowanie przyspiesza i ułatwia proces transportu oraz rozładunku. Zostały wykonane z wysokiej jakości, odpornego na uszkodzenia mechaniczne plastiku, jaki dodatkowo posiada atesty dopuszczające ten materiał do kontaktu z żywnością. Bardzo istotną zaletą pojemników jest ich gładka powierzchnia, ponieważ ewentualne nieczystości nie gromadzą się w krawędziach czy na chropowatej strukturze, jak w przypadku innych tego rodzaju produktów. Najwyższym priorytetem użytkowania pojemników i skrzyń jest ich bezpieczeństwo dla żywności, co zdecydowanie gwarantują. 
Na koniec warto przytoczyć jeszcze zdanie eksperta z portalu www.paleteo.pl, który zwrócił uwagę, że dynamicznie rośnie liczba firm, które wykorzystują pojemniki plastikowe. W branży mięsnej jest to już standardem, np. pojemniki plastikowe E2 są przewożone głównie na paletach plastikowych higienicznych H1. Wzrost zastosowania pojemników zauważyliśmy również w branży farmaceutycznej z uwagi na coraz większe wymogi sanitarne przy produkcji.(...) Stale rosnąca popularność palet plastikowych wynika m.in. z ich zalet względem tradycyjnych palet. 
Higieniczne magazynowanie i transport mięsa
 
 
 
 
 


Wiadomość z dnia: 07-03-2019
Palety wychwytowe oraz podłogi robocze do czego mogą służyć i czym się różnią?

Podłoga robocza z rampą najazdową

Palety wychwytowe są wykorzystywane do magazynowania i składowania oleju w beczkach.
 
Wanny wychwytowe i proste palety wychwytujące olej pod beczki chronią przed skażeniem środowiska, które może być spowodowane wyciekami olejów smarów oraz innych niebezpiecznych substancji chemicznych.
 
Palety pod beczki są przeznaczone do składowania pojemników z substancjami chemicznymi w zakładach produkcyjnych, magazynach, gospodarstwach rolnych, zajezdniach, portach, warsztatach, itp.
Palety wychwytujące pod beczki zapobiegają rozlewaniu substancji chemicznych podczas opróżniania lub napełniania beczek na nich się znajdujących.
Dodatkowo również można zakupić wanny wychwytowe skonstruowane specjalnie pod pojemniki IBC o pojemności 1050 litrów.
 
 
CZYM RÓŻNI SIĘ PALETA POD BECZKI OD PODŁOGI POD BECZKI?
 
Palety wychwytowe pod beczki są znacznie głębsze od podłóg roboczych przez co mają większa pojemność wyłapującą.
Natomiast podłogi robocze dzięki ich mniejszej wysokości możemy łączyć ze sobą w większe powierzchnie robocze i stosować do nich specjalne rampy najazdowe, które ułatwiają wjazd wózkiem widłowym. W przypadku palet pod beczki takiej możliwości nie ma.
 
 
 
Palety wychwytowe, ociekowe i podłogi robocze
Palety ociekowe, podłogi roboczePaleta wychwytowa
 
 
Zastosowanie:
 • fabryki
 • gospodarstwa rolne
 • punkty wymiany olejów samochodowych
 • warsztaty
 • statki
 • miejsca magazynowania olejów i smarów
 
 
Korzyści:
 • Wanna wychwytowa pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy związanych z ewentualnym usuwaniem skutków wycieków chemicznych.
 • Paleta wychwytowa nie dopuszcza do skażenia terenu podczas niekontrolowanego wycieku, który może mieć miejsce.
 
Rampa najazdowa
 
 
Budowa:
 • Lekka obudowa oraz mocno ożebrowana wierzchnia konstrukcja wanny wychwytowej i podłóg roboczych umożliwia bezproblemowy transport / przenoszenie i składowanie.
 • Dzięki temu, że wanny wykonane są z materiałów niekorodujących można je w łatwy sposób oczyszczać oraz opróżnić.
 • Specjalne tworzywo powoduje, iż palety nie potrzeba w specjalny sposób konserwować.
 • Konstrukcja modułowa palet pozwala na łączenie ich w duże powierzchnie robocze o dowolnych wymiarach, a specjalne zaczepy umożliwiają ich łącznie w większe powierzchnie.
 • Do każdej palety wychwytującej olej pod beczki możemy zamocować opcjonalne rampę najazdową ułatwiającą wjazd dla wózków widłowych.
 


Wiadomość z dnia: 31-12-2018
Skrzyniopalety plastikowe, budowa i możliwości...

Skrzyniopalety to bardzo poręczne i wytrzymałe konstrukcje, przeznaczone do magazynowania i transportu różnego rodzaju towarów. Ich uniwersalna konstrukcja pozwala wykorzystywać je do każdego typu produktów drobnicowych, które można w wygodny i dobrze zorganizowany sposób umieścić wewnątrz skrzyni. Z każdej strony jest ona obudowana pełnymi ściankami, uniemożliwiającymi wypadnięcie towaru na zewnątrz skrzyni.

 

Konstrukcja skrzyniopalety

Tworzywo sztuczne wykorzystywane do budowy skrzyniopalety jest bardzo wytrzymałe i elastyczne. Zachowuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne i to co najważniejsze, jest dopuszczone do kontaktu z produktami żywnościowymi. Pozwala to bez ograniczeń wykorzystywać skrzyniopalety do transportu lub przechowywania dowolnych rodzajów artykułów spożywczych, ale nie tylko.

 

Skrzyniopalety zostały zaprojektowane i wykonane w sposób, umożliwiający ich wygodny i bezpieczny transport wózkami widłowymi. Szerokość płóz jest dostosowana do standardowych wielkości wideł. Istnieje również możliwość zamówienia skrzyniopalet z dodatkowymi kółkami jezdnymi. Obracają się one wokół własnej osi, ułatwiając manewrowanie skrzynią w ciasnych pomieszczeniach, a także posiadają blokadę, która chroni skrzyniopaletę przed niekontrolowanym przemieszczaniem się.

 

Możliwości skrzyniopalet

Dzięki temu, że skrzyniopalety są wykonane z tworzywa atestowanego do kontaktu z żywnością, można je wykorzystywać do wielu celów. Przechowywanie żywych ryb w skrzyniopaletach wypełnionych wodą, to tylko jeden z przykładów. W wybranych modelach skrzyniopalet, można zainstalować w dnie specjalny zawór spustowy. Ułatwia on opróżnienie zbiornika z wody, pozwala również na dokładne jego umycie i wypłukanie, bez konieczności ręcznego odwracania skrzyniopalety na bok.

 

 

Sztaplowanie skrzyniopalet

Skrzyniopalety zostały zaprojektowane w sposób, pozwalający na ich sprawne i bezpieczne sztaplowanie. Sztaplowanie to określenie sposobu magazynowania ładunków i przedmiotów, polegające na układaniu ich jeden na drugim. Otwór w skrzyniopalecie został idealnie dopasowany do podstawy, która stabilnie w nim osiada, zapewniając bezpieczne magazynowanie oraz efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni ładunkowej.Wiadomość z dnia: 19-12-2018
Dlaczego palety z tworzywa?

 
W szeroko pojętej logistyce i spedycji w całym łańcuchu dostaw bardzo ważną rolę spełniają palety, na których transportowany jest towar. Palety plastikowe mają szerokie zastosowanie zarówno w procesie składowania, magazynowania oraz w transporcie towarów.
Palety wykonywane są z metalu, drewna oraz coraz częściej tworzywa sztucznego.
 
Jakie są zalety ze stosowania palet plastikowych:
 • wysoka żywotność palet nawet 10 lat i więcej, niż choćby bardzo popularne palety drewniane
 • dzięki budowie oraz materiału, z którego są wykonane cechują się dużą odporność na większość chemikaliów takich jak kwasy czy zasady
 • są dużo bezpieczniejsze w użytkowaniu, nie posiadają gwoździ i drzazg
 • są odporne na różne warunki atmosferyczne
 • uniwersalny rozmiar oraz przystosowanie do transportu za pomocą wózków widłowych
 • lekka waga (ok. 30% mniejsza waga niż palety drewnianej) co przekłada się również na mniejsze koszty transportu
 • oszczędność miejsca dzięki możliwości sztaplowania palet
 • łatwe w utrzymaniu czystości (dopuszczalne mycie pod wysokim ciśnieniem oraz stosowania środków chemicznych i antybakteryjnych)
 • nie wymagają dodatkowej obróbki przygotowującej do transportu w przypadku wymogów fitosanitarnych
 • materiał palety nadaje się w 100 % do powtórnego przetworzenia
 
W trakcie wyboru palet nadających się do magazynu i transportu, najczęściej stoimy przed wyborem: palety drewniane czy plastikowe?
Chociaż palety plastikowe są postrzegane jako droższe niż palety drewniane, trzeba pamiętać, iż dodatkowe koszty mogą być zrównoważone poprzez utrzymywanie produktów na stabilnych i bezpiecznych paletach z wysoką ochroną przed bakteriami oraz grzybami. Znaczenie ma również żywotność palety plastikowej. 
 


Wiadomość z dnia: 27-11-2018
Cechy, którymi charakteryzują się skrzyniopalety z tworzywa.

 • Podstawa na stopach, kołach czy może na płozach?

Wyróżnić możemy kilka różnych podstaw skrzyniopalet plastikowych. Najlżejszą i najtańszą z nich są skrzyniopalety na stopach. Na taką opcję decydują się Klienci, którzy nie sztaplują swoich pojemników (choć i skrzyniopalety na stopach można sztaplować), nie używają jej na wywrotownicy by wysypać znajdujący się w niej towar oraz nie przemieszczają ich zbyt często z miejsca na miejsce. Kolejną podstawą są trzy lub dwie płozy. Paleto-pojemniki o wymiarze podstawy palety Euro czyli 120x80 cm występują wyłącznie w wariancie dwóch płóz. Większe pojemniki (standardowe) o wymiarze podstawy 120x100 cm dostępne są także na trzech płozach. Taka skrzyniopaleta najlepiej sprawdza się w magazynach, gdzie pojemniki są bardzo mocno eksploatowane.  Ostatni rodzaj dostępnych podstaw to skrzyniopalety na kołach, które zapewniają jej bardzo dobrą mobilność, najczęściej wykorzystywane są w małych magazynach lub na halach produkcyjnych, gdzie praca wózkiem widłowym jest utrudniona z racji braku miejsca.

 

 • Ażurowe czy może pełne, gładkie ściany?

Pojemniki wielkogabarytowe dostępne są w dwóch wariantach form ścianek i dna.

Skrzyniopalety ażurowe z tak zwanymi otworami wentylacyjnymi dedykowane są przede wszystkim do przemysłu sadowniczego, sprawdzają się przy transporcie oraz magazynowaniu owoców i warzyw. A skrzyniopalety z dnem oraz ściankami gładkimi mają szerokie zastosowanie w przemyśle maszynowy, w logistyce, w przemyśle poligraficznym, odzieżowym, drzewnym czy również metalowy.

 

 • Czy skrzyniopalety posiadają atest na kontakt z żywnością?

Skrzyniopalety plastikowe są produkowane z dwóch rodzajów materiału. Pierwszym z nich jest polipropylen, który posiada atest na kontakt z żywnością, drugim rodzajem materiały jest re-granulat czyli materiał z odzysku, który atestu nie posiada. Obydwa materiały mają bardzo podobną odporność na kwasy czy chemikalia.

 

 • Czy można zainstalować kran odpływowy?

Skrzyniopalety nie posiadają zamontowanego kranu odpływowego, ale posiadają one miejsca w których można zamontować taki kran. Takie miejsca znajdują się w pojemnikach ze ściankami gładkimi na długim boku oraz na krótkim boku. Są one wykorzystywane w przemyśle, gdzie transportowany jest w skrzyniopalecie materiał płynny, dodatkowo zabezpieczony podczas transportu dedykowaną pokrywą.

 

 • Zewnętrzne ożebrowanie czy to jest standard?

Zewnętrzne ożebrowanie ma sprawiać że skrzyniopalety są bardziej wytrzymałe przy transporcie oraz przede wszystkim przy sztaplowaniu.Wiadomość z dnia: 20-11-2018
Skrzyniopalety plastikowe

Skrzyniopalety to bardzo poręczne i wytrzymałe konstrukcje, przeznaczone do magazynowania i transportu różnego rodzaju towarów. Ich uniwersalna konstrukcja pozwala wykorzystywać je do każdego typu produktów drobnicowych, które można w wygodny i dobrze zorganizowany sposób umieścić wewnątrz skrzyni. Z każdej strony jest ona obudowana pełnymi ściankami, uniemożliwiającymi wypadnięcie towaru na zewnątrz skrzyni.
 
Konstrukcja skrzyniopalety
 
Tworzywo sztuczne wykorzystywane do budowy skrzyniopalety jest bardzo wytrzymałe i elastyczne. Zachowuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne i to co najważniejsze, jest dopuszczone do kontaktu z produktami żywnościowymi. Pozwala to bez ograniczeń wykorzystywać skrzyniopalety do transportu lub przechowywania dowolnych rodzajów artykułów spożywczych, ale nie tylko.
 
Skrzyniopalety zostały zaprojektowane i wykonane w sposób, umożliwiający ich wygodny i bezpieczny transport wózkami widłowymi. Szerokość płóz jest dostosowana do standardowych wielkości wideł. Istnieje również możliwość zamówienia skrzyniopalet z dodatkowymi kółkami jezdnymi. Obracają się one wokół własnej osi, ułatwiając manewrowanie skrzynią w ciasnych pomieszczeniach, a także posiadają blokadę, która chroni skrzyniopaletę przed niekontrolowanym przemieszczaniem się.
 
Możliwości skrzyniopalet
 
Dzięki temu, że skrzyniopalety są wykonane z tworzywa atestowanego do kontaktu z żywnością, można je wykorzystywać do wielu celów. Przechowywanie żywych ryb w skrzyniopaletach wypełnionych wodą, to tylko jeden z przykładów. W wybranych modelach skrzyniopalet, można zainstalować w dnie specjalny zawór spustowy. Ułatwia on opróżnienie zbiornika z wody, pozwala również na dokładne jego umycie i wypłukanie, bez konieczności ręcznego odwracania skrzyniopalety na bok.
 
Szatplowanie skrzyniopalet
 
Skrzyniopalety zostały zaprojektowane w sposób, pozwalający na ich sprawne i bezpieczne sztaplowanie. Sztaplowanie to określenie sposobu magazynowania ładunków i przedmiotów, polegające na układaniu ich jeden na drugim. Otwór w skrzyniopalecie został idealnie dopasowany do podstawy, która stabilnie w nim osiada, zapewniając bezpieczne magazynowanie oraz efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni ładunkowej.
 


Wiadomość z dnia: 18-09-2018
Palety plastikowe

Na całym świecie transport towarów odbywa się z udziałem palet. Są to zwyczaj konstrukcje z elementów drewnianych, łączonych ze sobą gwoździami. Palety służą do układania na nich ładunku, a następnie bezpiecznego załadunku, transportu, rozładunku i magazynowania. Aby przedmioty umieszczone na palecie nie spadły z niej, są one foliowane lub spinane specjalnymi taśmami. Palety występują w wielu zunifikowanych rozmiarach, odpowiadającym wielkościom powierzchni ładunkowych kontenerów, samochodów ciężarowych i dostawczych, a także regałów magazynowych. Najbardziej popularnym rodzajem palet są europalety, o wymiarach 1200x800 mm. Ten rodzaj palet najłatwiej można poznać po symbolu EPAL umieszczonym na podstawie. Pozostałe wymiary palet to m.in. 1200x1200, 1200x1000, 800x600, 600x400. Palety drewniane, pomimo że najpopularniejsze, są również najmniej trwałe. Drewno narażone jest na działanie wilgoci, która osłabia jego wytrzymałość, narażając na uszkodzenia również ładunek, umieszczony na palecie. Palety drewniane muszą również przechodzić kontrolę fitosanitarną, co znacznie opóźnia transport i podnosi jego cenę. Inne wady palet drewnianych to łatwopalność i podatność na uszkodzenia mechaniczne.
 
Palety plastikowe alternatywą coraz chętniej wybieraną przez klientów
 
Firmy transportowe na całym świecie szukają nowych rozwiązań, usprawniających ich pracę. To samo robią firmy logistyczne i magazynowe, dla których sprawny i bezpieczny załadunek stanowi podstawę dobrej organizacji pracy i dużych zarobków. Problemy związane z obsługą ładunków na drewnianych paletach, zmusiły ich do poszukiwania nowych rozwiązań. Pojawiło się ono bardzo szybko, pod postacią palet z tworzywa sztucznego. Obecnie, palety plastikowe stanowią drugie, zaraz po drewnianych, najchętniej wybierane palety do  transportu lądowego.
 
Zalety palet z tworzywa sztucznego
 
• Wielokrotne użytkowanie – w odróżnieniu od palet drewnianych, palety z plastiku mogą być używane kilkanaście, a czasami i kilkadziesiąt razy. Są wykonane ze specjalnego tworzywa sztucznego, odpornego na uszkodzenia mechaniczne, zdolnego przenosić obciążenia do kilku ton.
 
 
• Odporność na zagrożenia biologiczne i chemiczne – palety plastikowe nie chłoną wilgoci, dzięki czemu nie mogą się rozwijać w nich grzyby, bakterie lub zalęgać owady i insekty. Ładunki umieszczone na paletach plastikowych znacznie szybciej przechodzą odprawy celne i kontrole fitosanitarne. Ten rodzaj palet jest również dopuszczony do użytkowania na pokładach statków powietrznych.
 
• Podwyższona odporność na ogień – tworzywo sztuczne, wykorzystywane do produkcji palet plastikowych ma podwyższoną odporność na działanie wysokich temperatur. Taka paleta znaczniej dłużej zachowuje wytrzymałość na ogień, niż paleta drewniana.
 


Wiadomość z dnia: 18-09-2018
Skrzyniopalety plastikowe SPK pomagają w zbiorach, transporcie i przechowywaniu owoców, warzyw oraz innej żywności.

Co wspólnego mają ze sobą ogrodnicy, rolnicy i przemysłowcy? Potrzebują narzędzi do dobrego wykorzystania przestrzeni w transporcie i magazynowaniu płodów rolnych, ogrodniczych oraz innego rodzaju żywności.

Z pomocą przychodzą skrzyniopalety plastikowe SPK do transportu i przechowywania żywności. Posiadają one atest do bezpośredniego kontaktu za żywnością. Nie wymagają zabiegów sanitarnych, koniecznych w przypadku używania skrzyniopalet drewnianych. Trwałością i odpornością na czynniki atmosferyczne przewyższają skrzyniopalety drewniane.


Dostępne są w dwóch wariantach, pełne oraz ażurowe do  towarów, które podczas magazynowania muszą być dobrze wentylowane, na przykład do owoców i warzyw. Idealnie nadają się tu wersje otwarte ze szczelinami wentylacyjnymi.

W skrzynioplaetach pełnych istnieje możliwość zamontowania zaworu spustowego do odprowadzania cieczy.

Jeśli zawartość skrzyniopalet powinna być chroniona przed uszkodzeniami i czynnikami atmosferycznymi, oferujemy pokrywy PK1 dedykowane do tych modeli.


Wszystkie modele opisanych skrzyniopalet dostępne są w naszym sklepie internetowym zakładce : skrzyniopalety

skrzyniopaleta-plastikowa
Wiadomość z dnia: 24-07-2018
Zastosowanie palet wystawowych może zwiększyć sprzedaż

Detaliści wciąż poszukują nowych rozwiązań mających na celu podniesienie efektywności działań promocyjnych i zwiększenie sprzedaży. Sieci dystrybucyjne coraz częściej wykorzystują do ekspozycji produktów nowe formaty palet zwane paletami wystawowymi. Palety tego typu stały się już standardem w sklepach dyskontowych i są coraz bardziej popularne w sieciach sklepów mało i wielkoformatowych.

Palety plastikowe : zobacz modele palet 800x600

Coraz więcej detalistów dostrzega potencjał w wykorzystaniu palet wystawowych, które stają się efektywnym narzędziem zwiększenia sprzedaży. Ze względu na rozmiary (800 x 600 i 600 x 400 mm), tego typu palety są z powodzeniem używane do ekspozycji produktów w strefie przykasowej i w alejkach sklepowych. Ich rozmiar pozwala na wykorzystanie małej przestrzeni w taki sposób, że położenie produktu na palecie nie utrudnia ruchu klientom i nie zakłóca zakupów. Zapewnia to maksymalizację obszaru promocji i pozwala na lepsze wykorzystanie powierzchni sklepowej.

Palety wystawowe zapewniają również większą skuteczność i mniejszą czasochłonność procesu zatowarowania w sklepach. Dodatkowo pozwalają na redukcję kosztów operacji magazynowych (łatwość identyfikacji i skrócenie czasu wyłożenia produktu w magazynie) a w rezultacie wpływają na zwiększenie sprzedaży, ponieważ produkty obsługiwane przy pomocy palet wystawowych są lepiej eksponowane. Atutem jest również łatwość ich przemieszczania zwiększająca możliwość wprowadzania modyfikacji na terenie sklepu.

Korzyści z użytkowania palet wystawowych są związane nie tylko z ekspozycją produktów, dzięki której poprawia się widoczność produktu i rozpoznawalności marki. Palety wystawowe to również optymalizacja logistyki zaopatrzenia sklepu w towar. Proces uzupełniania zapasów jest realizowany szybciej, przy zminimalizowaniu prac ręcznych, co niesie ze sobą znaczne oszczędności poprzez minimalizację kosztów.

Działy sprzedaży, logistyki i marketingu stawiają przed paletami nowe wyzwania jakim jest przyciąganie uwagi klientów do produktów wystawianych na palecie, spełnienie wymogów ekologicznych, a także zwiększenie funkcjonalności palety.

W ostatnich latach, sektor dystrybucji doświadczył daleko idących przekształceń. Przeciętny nabywca ogląda artykuły w tempie 300 na minutę. Biorąc pod uwagę fakt, że blisko 80 procent zakupów dokonuje się pod wpływem impulsu, okazuje się, że estetyczne opakowanie pełni rolę zbliżoną do inwestycji reklamowej. Nowoczesna dystrybucja wymaga standaryzacji systemów, ulepszeń operacyjnych i zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. W obszarze paletyzacji towarów, odpowiedzią na wymogi rynku jest właśnie paleta wystawowa, zaprojektowana tak, aby zredukować koszty, zwiększając zarazem sprzedaż. (źródło : portalspozywczy.pl)


Wiadomość z dnia: 26-02-2014
Nie tylko z drewna - palety plastikowe

Zapraszamy do lektury czasopisma TSL Biznes, w którym ukazał się artykuł o paletach plastikowych.

"Zainteresowanie rynku paletami plastikowymi stale rośnie. Zwiększa się nie tylko liczba zapytań ze strony klientów, ale i faktycznie realizowanych transakcji zakupu. O palety plastikowe pytają już nie tylko klienci z różnych branż.

Palety plastikowe od lat postrzegane są jako produkt dedykowany przede wszystkim klientom branży spożywczej. I nie bez powodu właśnie tam znalazły zastosowanie. Dzięki wykorzystaniu tworzyw sztucznych, paleta plastikowa pozwala w dobry sposób radzić sobie z wymaganiami nowoczesnego przemysłu spożywczego, dotyczącymi m.in. odpowiedniego poziomu czystości. Z roku na rok zwiększa się liczba firm rozważających zakup właśnie tego typu palet, a polski rynek pozwala wyraźnie zaobserwować tę właśnie tendencję. – Zainteresowanie paletami plastikowymi zdecydowanie rośnie. W porównaniu z zeszłym rokiem ilość zapytań ofertowych jest dwukrotna. Z uwagi na wysokie wymogi sanitarne palety znajdują zastosowanie najczęściej w branży spożywczej, ale doceniane są coraz częściej przez inne, mi.in. przez branżę chemiczną, farmaceutyczną, motoryzacyjną i opakowań. Wykorzystywane są głównie w wewnętrznym obiegu. Najczęściej kupowanym modelem jest paleta o wymiarze euro 1200x800. Popularnym modelem jest również paleta 1200x1000. Wśród firm, które używają palet plastikowych są bardzo znane marki i są też małe lokalne firmy. Niestety, kupowane ilości są ciągle niskie – najczęściej od kilku do kilkudziesięciu sztuk, a najwięcej kilkaset – komentuje Adam Śniedziewski z PALETEO.PL." Więcej na http://tsl-biznes.pl


Wiadomość z dnia: 03-02-2014
Palety plastikowe H1 - Palety H1 GS1

Zapewnienia Jakości dla palet EURO H1


EURO palety H1 są standardem do transportu  świeżych produktów w całej Europie. Zwłaszcza w przemyśle mięsnym, ale także w innych obszarach w branży spożywczej.

 
Europalety higieniczne H1 posiadają specjalne oznakowania :
palety_h1

Paleta EURO H1 z logo EHI była i jest wymienialna zawsze i wszędzie.
Aktualnie logo GS1 zastępuje sprawdzone logo EHI na paletach EURO H1. Wymagania standardu GS1 przewyższają we
wszystkich istotnych punktach profil wymagań standardu EHI i powodują dalsze podwyższenie poziomu jakości.
Gwarantowana wymienialność palet H1 z certyfikatami EHI i GS1 pozostaje zachowana

Wiadomość z dnia: 06-11-2013
Korzyści z zastosowania palet plastikowychPalety_plastikowe
TRWAŁOŚĆ – paleta plastikowa wytrzymuje od kilku do kilkunastu razy dłużej niż drewniana

- palety są w stanie wykonać wiele podróży

- powstaje mniej uszkodzeń produktów, większa stabilność

- powstaje mniej odprysków drewna (brak gwoździ)

- nośność palety w regale aż do 1500 kg, statycznie aż 6000 kg

Palety_odporne
 WIĘKSZE STANDARDY HIGIENICZNE

- palety zachowują swoje  właściwości w temperaturze od -30 do +60

- palety są odporne na czynniki atmosferyczne

- nie występuje rdza, ani pleśń

- palety odporne na insekty
,  nie wymagają norm ISPM

 Palety_z_tworzywa
 MOŻLIWOŚĆ 100% RECYCLINGU

- tworzywo można w pełni wykorzystać do tworzenia nowego produktu

- plastik jest oporny na czynniki atmosferyczne
 

 MOŻLIWOŚĆ IDENTYFIKACJI - BRAK KRADZIEŻY

- palety plastikowe mogą być wyprodukowane w dowolnym kolorze

- palety plastikowe  mogą być oznakowane logotypem firmy

- palety nie nadają się do dalszej odsprzedaży, nie można ich np. spalić w kominku, wiec
firma unika kradzieży
Palety sztaplowane
OBNIŻENIE KOSZTÓW TRANSPORTU I MAGAZYNOWANIA

- możliwość sztaplowania daje oszczędności powierzchni magazynowej

- waga palety to tylko 14 kg
Wiadomość z dnia: 26-08-2012
Czy polskie firmy czeka poważna zmiana w transporcie i magazynowaniu?

Dynamiczny rozwój tych dziedzin to już nie tylko unowocześnianie środków transportu, ale również metod przewozu towarów na masową skalę. Służące temu palety i nadstawki paletowe do tej pory spotykane były w Polsce przede wszystkim w formie drewnianej. Wkrótce może się to zmienić.

Na zachodnich rynkach palety drewniane są coraz częściej zastępowane przez ich inteligentniejszą alternatywę, palety plastikowe. Są one zdecydowanie trwalsze, a kiedy ich żywotność dobiega końca, nadają się do recyklingu. Odznaczają się stałą wagą i odpornością na promienie UV. Ponadto mogą być wykorzystywane na więcej sposobów i w wielu dziedzinach przemysłu. Mimo że ich cena nadal przewyższa cenę palet drewnianych, firmy chętnie inwestują w wersję plastikową.. Skąd bierze się takie zainteresowanie/zaufanie przedsiębiorców?

Paleta z tworzywa sztucznego to zapewnienie mniejszej ilości uszkodzeń wynikających z odprysków drewna i gwoździ – jak to ma miejsce w przypadku palet tradycyjnych. To z kolei obniża koszty wymiany konstrukcji na nowe. Większym porządkiem cechuje się miejsce ich składowania – znika problem wiór drzewnych i luźnych gwoździ. Jeśli już mowa o przechowywaniu palet, należy wspomnieć o oszczędności powierzchni zarówno magazynowej, jak i transportowej, ponieważ sztaplowanymi paletami plastikowymi łatwiej zagospodarować przestrzeń.

Jako stabilne środowisko do przewozu i przechowywania, palety plastikowe zwiększają bezpieczeństwo towarów i pozwalają na uniknięcie nawet drobnych uszkodzeń. Same zniszczeniu ulegają tylko pod wpływem uszkodzeń natury mechanicznej, łatwo widocznych dla użytkowników, bądź bardzo dużych i widocznych ugięć. Według ogólnodostępnych ekspertyz powstanie zniszczeń udarowych jest praktycznie niemożliwe. Połączeń palet plastikowych nie osłabia proces starzenia, a grubościennej konstrukcji nie naruszają promienie UV. Istotna jest odporność na czynniki atmosferyczne, powstawanie zgnilizny, rdzy czy innych bodźców, które dotychczas naruszały integralność materiału w paletach drewnianych. Plastikowe konstrukcje zachowują swoje właściwości, a przede wszystkim elastyczność, nawet w temperaturze -200C. Plastik jest również niepodatny na działanie chemikaliów i rozpuszczalników, nie sprzyja rozwojowi pleśni oraz grzybów.

Gładkie, niechropowate powierzchnie palet z tworzyw sztucznych czynią je łatwymi do czyszczenia. Wyniki badań bakteriologicznych są jednoznaczne: powierzchnie plastikowe po umyciu zatrzymują na sobie 4 razy mniej bakterii aniżeli dopuszcza norma bakteriologiczna – i aż 80 razy mniej w stosunku do powierzchni drewnianych. Tak widoczna poprawa warunków sanitarnych umożliwia pozyskanie dla palet plastikowych atestu PZH, a co za tym idzie – pozwolenia na przewóz produktów spożywczych.

- Wciąż rośnie liczba firm, które zdają sobie sprawę z wielu korzyści, jakie niesie ze sobą używanie palet plastikowych. Długa żywotność i wyższe standardy higieniczne to jedne z głównych zalet, ale firmy dostrzegają już dodatkowe aspekty, takie jak możliwość produkcji w wybranym kolorze, który współgra z barwami firmy czy też sposobność oznakowania palety znakiem graficznym. Jednemu z naszych klientów ginęło rocznie kilka tysięcy palet drewnianych i jego przedsiębiorstwo nie było w stanie wyeliminować problemu… Rozwiązaniem okazała się paleta w wybranej kolorystyce, z umieszczonym w widocznym miejscu logiem firmy, której nie da się już sprzedać bez identyfikacji pierwszego właściciela czy też spalić w kominku. Firma  nie tylko zyskała na tle finansowym, ale również ekologicznym - mówi kierownik serwisu Paleteo.pl,  który dostarcza rozwiązania dla transportu i magazynowania. Faktycznie, szeroka gama wzorów czyni palety estetycznie miłymi dla oka klienta, a możliwość oznakowania logo firmy sprawia, że produkt sam reklamuje swojego producenta.

Jeśli palety plastikowe wykonane są z materiału wysokiej jakości, ich żywotność wzrasta do około 10-15 lat; okres ten zależy od częstotliwości rotacji, a także od ludzi, którzy ich używają. Dla pracowników obsługa takich konstrukcji jest zdecydowanym ułatwieniem – palety z tworzyw sztucznych są lżejsze i poręczniejsze od drewnianych, nie narażają też na zranienia np. drzazgami. Kiedy zaś wyeksploatujemy paletę, wielu producentów oferuje nam programy recyklingu, dzięki czemu mogą o­ne być wykorzystywane w nowy sposób.

Z zalet posiadania palet plastikowych zdają sobie sprawę już nie tylko duże przedsiębiorstwa, które  dużo eksportują i poświęcają znaczne środki na rozwój, ale także mniejsze firmy , które coraz częściej zgłaszają się do nas po zakup tylko kilku sztuk – dodaje serwis paleteo.pl. Zakup nawet pojedynczej palety plastikowej może okazać się bardziej rentowny od kupna kilku drewnianych. Mimo zalet drewna: większej odporności na obciążenia dynamiczne, mniejszych ugięć, kupno palet drewnianych posiada już konkurencję – długoterminową inwestycję w palety plastikowe, których zalety estetyczne i higieniczne czynią je zdecydowanie atrakcyjniejszymi dla każdego klienta.

Wiadomość z dnia: 03-01-2012
Palety dla IKEA

Szwedzki koncern zapowiedział, że w najbliższym czasie zmieni materiał, z którego wykonywane są palety do transportu towaru. Nowe palety wykonane będą w dużej części z papieru, co zmniejszy ich wagę i koszty transportu

Od ponad pięciu dekad do tworzenia palet wykorzystywanych przy transporcie używane było drewno. Teraz szwedzki producent mebli postanowił zastąpić ciężkie drewniane palety papierowymi. Mają być cieńsze, lżejsze i tańsze. Dotychczasowe drewniane palety ważyły 25 kg - ich nowe odpowiedniki mają być dziesięć razy lżejsze. Problemem pozostaje jednak to, że nowy wynalazek wytrzyma jedynie jeden transport, a drewniane palety były wykorzystywane wielokrotnie.

Ikea liczy na to, że zmniejszy koszty transportu o 10 proc. w skali roku - łącznie to oszczędność 140 mln euro. Jednak w pierwszej fazie wprowadzania planu trzeba do tego dodać wydatki na papier i nową metodę produkcji palet w wysokości około 90 mln euro.
Źródło : portalspożywczy.pl


Wiadomość z dnia: 03-01-2012
Do sklepów mało i wielkoformatowych wkraczają palety wystawowe

Sieci dystrybucyjne coraz częściej do ekspozycji produktów wykorzystują nowe formaty palet zwane paletami wystawowymi. Palety tego typu stały się już standardem w sklepach dyskontowych, teraz wkraczają do sieci sklepów mało i wielkoformatowych.

Na rynku dostępnych jest wiele nośników, które wykorzystywane są do ekspozycji produktów na terenie placówki sklepowej. Od najpopularniejszych palet typu euro po nośniki o mniejszych formatach. Coraz więcej detalistów dostrzega potencjał w wykorzystaniu palet wystawowych, które stają się efektywnym narzędziem zwiększenia sprzedaży. Ze względu na rozmiary (paleta 800 x 600 i 600 x 400 mm), palety tego typu są z powodzeniem używane do ekspozycji produktów w strefie przykasowej lub w alejkach sklepowych. Ich rozmiar pozwala na wykorzystanie małej przestrzeni w taki sposób, iż położenie produktu na palecie nie utrudnia ruchu klientom, nie zakłócając procesu zakupów. Zapewnia to maksymalizację obszaru promocji i pozwala na większe wykorzystanie powierzchni.

Korzyści z użytkowania palet wystawowych to nie tylko korzyści związane z ekspozycją produktów, dzięki której zwiększa się widoczność produktu i rozpoznawalności marki. Palety wystawowe to również optymalizacja logistyki zaopatrzenia sklepu w towar. Proces uzupełniania zapasów jest realizowany szybciej, przy zminimalizowaniu prac ręcznych, co niesie ze sobą znaczne oszczędności poprzez minimalizację kosztów.

Paleta stopniowo przestaje pełnić jedynie swoją pierwotną funkcję. Nie służy wyłącznie do transportu i ochrony opakowanego produktu przed uszkodzeniem - staje się platformą do atrakcyjnej ekspozycji produktów w punktach sprzedaży. Dział logistyki, sprzedaży i marketingu stawia przed paletami nowe wyzwania jakim jest przyciąganie uwagi klientów do produktów wystawianych na palecie, spełnienie wymogów ekologicznych, a także zwiększenie funkcjonalności palety.

W ostatnich latach, sektor dystrybucji doświadczył daleko idących przekształceń. Na przeciętnym rynku, nabywca ogląda artykuły w tempie 300 na minutę. Gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że blisko 80% zakupów dokonuje się pod wpływem impulsu, okazuje się, że estetyczne opakowanie pełni rolę zbliżoną do poważnej inwestycji reklamowej. Opakowanie pełni więc nie tylko rolę logistyczną; jest również środkiem przekazu. Co więcej, nowoczesna dystrybucja wymaga standaryzacji systemów, ulepszeń operacyjnych, zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa itd. W obszarze paletyzacji towarów, odpowiedzią na wymogi rynku jest dziś paleta wystawowa, zaprojektowana tak, aby zredukować koszty, zwiększając zarazem sprzedaż.

Tradycyjne palety (1200mm x 800mm), których używano od dziesięcioleci do produkcji, przechowywania, transportu i dystrybucji towarów, ewoluowały dziś w nowe podgrupy formatów. Dziś to potężne narzędzie nie tylko logistyki, ale także marketingu i sprzedaży. Półpalety (palety o wymiarze 600mm x 800mm) i ćwierćpalety (palety o wymiarze 400mm x 600mm) stają się podstawą systemów paletyzacji. Formaty te są znane jako palety wystawowe.

Wyzwania, przed jakimi stoi dziś większość producentów i dystrybutorów, wiążą się z koniecznością przyspieszenia procesów dystrybucji, zwiększenia kontroli nad poszczególnymi ogniwami łańcucha oraz wzrostu skali usług na rzecz odbiorców, co oznacza konieczność zapewnienia odpowiedniego poziomu zapasów przy jednoczesnej optymalizacji zarządzania produktami. Palety wystawowe są doskonałym narzędziem do realizacji tych celów gdyż zapewniają większą skuteczność i mniejszą czasochłonność procesu zatowarowania w sklepach. Pozwalają w pierwszej kolejności na redukcję kosztów operacji magazynowych (łatwość w identyfikacji produktu w magazynie i skrócenie czasu wyłożenia produktu). W rezultacie zaś wpływają na zwiększenie sprzedaży, ponieważ produkty obsługiwane przy pomocy palet wystawowych są lepiej eksponowane.

W ten sposób, palety wystawowe umożliwiają maksymalizację przestrzeni handlowej i promocję sprzedaży a łatwość ich przemieszczania zwiększa też możliwość wprowadzania modyfikacji na obszarze sklepu.


Wiadomość z dnia: 03-12-2011
Palety z tworzywa sztucznego coraz częściej wykorzystywane do eksportu - dlaczego ?

Polskie firmy coraz więcej eksportują, a co za tym idzie spotykają się z problemem wyboru opakowań wykorzystywanych do eksportu, w tym palet. Wiele krajów, w  tym kraje z Uni Europejskiej wymaga dla palet drewnianych świadectwa przeprowadzenia zabiegu fumigacji (proces zwalczania szkodników za pomocą substancji chemicznych, w którym wykorzystywany jest Bromek metylu - obecnie jest zastępowany innymi substancjami ze względu na powodowanie efektu cieplarnianego). Jeśli producent palet nie dostarcza odpowiedniego świadectwa firmy mogą być narażone na dodatkowe koszty związane z przestojem towaru i  kilkudniowym procesem fumigacji. Rozwiązanie problemu przynosi zastosowanie palet plastikowych do eksportu, które ze względu na rodzaj materiału nie wymagają procesu fumigacji. Przynosi to oszczędność czasu w zakresie dokumentacji, firmy unikają ryzyka nie dopuszczenia towaru do przekroczenia granicy państwa, stanowiącego cel dostawy.  Firmy dbające o ochronę środowiska doceniają również dodatkowe korzyści ekologiczne m.in. możliwość możliwość recyclingu palet plastikowych.Wiadomość z dnia: 16-06-2011
Obciążenie statyczne

Obciążenie statyczne, które może wytrzymać paleta na płaskim podłożu bez konieczności przemieszczania towaru


Wiadomość z dnia: 16-06-2011
Obciążenie dynamiczne

Obciążenie dynamiczne rozłożone równomiernie, które może unieść paleta podczas np. transportu wózkiem  widłowym.Wiadomość z dnia: 16-06-2011
Obciążenie na regałach wysokiego składowania

Obciążenie na regałach wysokiego składowania - jest to obciążenie, które może unieść paleta znajdująca się  w regale. Regał nie posiada wspornika umieszczonego pośrodku, a maksymalne odchylenie wynosi długość boku regału lub 2%, co zależne jest również od regału. Producenci oferują już palety plastikowe o wytrzymałości 1200kg , 1500 kg w regale.Wiadomość z dnia: 16-06-2011
Sztaplowanie palet / gniazdowanie palet

Na rynku dostępne są już palety plastikowe, które można swobodnie układać jedna w drugą. Zmniejsza to koszty magazynowania i transportu, ponieważ na jednym miejscu paletowym zmieści się o wiele więcej palet.
Palety sztaplowane


Wiadomość z dnia: 15-06-2011