palety plastikowe

(+48) 61 307 10 27 info@paleteo.pl
ZADZWOŃ (+48) 61 307 10 27 LUB WYSZUKAJ PRODUKT :

Zaufali nam

palety plastikowe
Aktualności
Pojemniki IBC do mleczarni oraz branży budowlanej 

Pojemniki wykonane z tworzywa sztucznego wiodą dziś prym na rynku, ze względu na ich funkcjonalność, ale także dużą wytrzymałość oraz odporność na czynniki środowiska. Obecnie ze skrzyniopalet korzystają nie tylko firmy z branży spożywczej, ponieważ są one użytkowane również w innych gałęziach przemysłu, jak choćby motoryzacja lub budownictwo.


Oszczędność  oraz inwestycja
 
W pierwszej kolejności warto wspomnieć o oszczędności, jaka płynie z użytkowania skrzyniopalet plastikowych. Podczas gdy drewniane skrzynie rozmiękają i należy je konserwować oraz nieustannie naprawiać, skrzyniopalety z plastiku mogą być wielokrotnie użytkowane i nie tracą swojego pierwotnego charakteru. Drewniane pojemniki będą oczywiście tańsze, jednak ich żywotność jest dużo krótsza, aniżeli plastikowych, dlatego ich zakup będzie na pewno  ekonomicznie uzasadniony. 


Najlepsze kontenery dla branży mleczarskiej
 
Zapotrzebowanie branży mleczarskiej w pojemniki plastikowe jest nieco odmienne, niż w przypadku innych gałęzi przemysłu. Poza skrzyniopaletami, potrzebne będą także pojemniki IBC, w których z powodzeniem można przechowywać produkty płynne, takie jak na przykład mleko. Zostały one w pełni przystosowane do magazynowania tego rodzaju płynnej cieczy, gdyż opatrzone są wszelkimi niezbędnymi certyfikatami i wymaganiami sanepidu. Spełniają zatem wszystkie warunki, które dopuszczają je do obrotu w branży spożywczej. 
Kontenery IBC posiadają stalową, ocynkowaną ramę, która dodatkowo zapewnia ich wzmożoną wytrzymałość, a także jest niezbędna w przypadku bezpiecznego transportu. To ważne też dla branży budowlanej, gdzie pojemniki te są intensywnie eksploatowane.
W razie uszkodzenia zaworu, nadaje się on do szybkiej i łatwej wymiany, co sprawia, że nie trzeba pozbywać się całego pojemnika, a jedynie wymienić jego uszkodzony element. Kontenery IBC sprzedawane są dodatkowo na plastikowych paletach, aby można je było wygodnie przewozić, a także przenosić z miejsca na miejsce za pomocą wózka widłowego. 


Dodatkowe akcesoria do użytkowania beczek
 
Dla zachowania najwyższych standardów jakości, przy zastosowaniu kontenerów i pojemników typu IBC używa się także tzw. pojemników wychwytujących. Ich zadanie polega na wychwytywaniu ewentualnych płynów, które wyciekają podczas napełniania beczki. Dzięki temu zachowuje się czyste i nienaruszone stanowisko pracy, magazyny itp. Ogranicza to konieczność późniejszego usuwania z powierzchni rozlanego płynu tym bardziej, że produkt organiczny, jakim jest mleko w branży mleczarskiej oraz produkty pochodne, mogłyby być miejscem gromadzenia bakterii. 


Zalety kontenerów IBC
 
Opakowania i kontenery dla branży mleczarskiej posiadają certyfikat UN i są stosowane do przewozu towarów niebezpiecznych w transporcie drogowym, jak na przykład substancje chemiczne, ale także dla produktów pochodzenia zwierzęcego czy produktów spożywczych i budowlanych. Wnętrze pojemnika formowane jest wydmuchowo za pomocą procesu HD-PE, dlatego odznacza się najwyższą technologią wykonania. 
Na potwierdzenie wysokiej funkcjonalności palet i kontenerów, warto przytoczyć słowa eksperta „Moim zdaniem popyt na palety plastikowe w najbliższym czasie będzie rósł. Materiały, z jakich się je wykonuje sprawiają, iż posiadają one większą wytrzymałość i dłuższą żywotność niż palety drewniane. W związku z powyższym, w dłuższej perspektywie ich zakup może się okazać bardziej opłacalny” – mówi Łukasz Stefaniak z Paleteo.pl


Kontener IBC 300 litrów


Wiadomość z dnia: 26-04-2019