palety plastikowe

(+48) 61 307 10 27 info@paleteo.pl
ZADZWOŃ (+48) 61 307 10 27 LUB WYSZUKAJ PRODUKT :

Zaufali nam

palety plastikowe
Aktualności
Pojemniki KLT dla branży motoryzacyjnej

 
Pojemniki plastikowe KLT do branży motoryzacyjnej oraz hurtowni motoryzacyjnych
 
 
Dzisiejsze pojemniki plastikowe to nie tylko zwykły produkt, który ma proste i nieskomplikowane zadanie. Pojemniki plastikowe KLT są bowiem wynikiem wciąż rozwijającej się technologii i towarem niezwykle pożądanym.
Która branża nie korzysta dziś z palet lub skrzynek? 


Szerokie zastosowanie w różnych branżach
 
Pojemniki plastikowe na szeroką skalę wykorzystywane są w branży spożywczej. Przechowuje się w nich głównie produkty pochodzenia mięsnego, wędliny, ale także wszelkie artykuły żywnościowe. Nie jest to jednak koniec praktycznego charakteru palet oraz skrzyń, ponieważ pojemniki używane są również w innych gałęziach przemysłu. Jedną z nich jest na przykład branża motoryzacyjna, gdzie skrzynie spełniają swoją nieocenioną rolę. 


Pojemniki do transportu
 
Przede wszystkim, pojemniki plastikowe służą podczas transportu luźnego czy drobnego asortymentu, jaki nie może zostać rozparcelowany. Dzięki nim, z powodzeniem można przewozić lub przechowywać towar zgodnie z oczekiwaniami, bez obaw, że zgubi się lub ulegnie zniszczeniu. Co ważne, pojemniki są niezwykle trwałe na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, zmienne temperatury lub inne czynniki fizyko-chemiczne. Jest to z pewnością jedna z zalet pojemników plastikowych, jakie w obecnej chwili zdecydowanie górują nad pojemnikami drewnianymi. Te ostatnie, w kontakcie z wodą czy pod wpływem choćby wilgoci z powietrza, rozmiękają i tracą swą stabilność. Ich konstrukcję bardzo łatwo nadwyrężyć, co nie zagraża pojemnikom plastikowym. Wydaje się, że to właśnie tworzywo sztuczne wiedzie w tym aspekcie prym nad innymi materiałami, choć jest nieco droższe niż drewno.


Pojemniki plastikowe to inwestycja
 
Największym zainteresowaniem wśród odbiorców branży motoryzacyjnej, ale także innych gałęzi przemysłu, są pojemniki ażurowe w rozmiarze 1200x800 mm lub 1200x1000 mm. Dlaczego? Dzieje się tak z prostej przyczyny, ponieważ pojemniki z tworzyw sztucznych charakteryzujących się takimi wymiarami łatwo przenosić, nie tylko z pomocą samych pracowników, ale też wózków widłowych. To uniwersalny rozmiar gwarantujący komfort użytkowania. Co ważne, takie skrzynie są przy tym dostatecznie pojemne. Można w nich pomieścić całkiem spory asortyment, a do tego nie będą zajmować zbyt wiele miejsca tak w transporcie, jak i w magazynie, gdzie będą przechowywane. Ekspert z portalu paleteo.pl podkreśla, że „palety plastikowe postrzegane są jako inwestycja. Dzięki wykonaniu z tworzywa, żywotność takiej palety jest większa. To z kolei pozwala na dłuższą eksploatację. Jak długą? To już zależy oczywiście od szybkości rotacji i sposobu dbania o palety”.


Pojemniki plastikowe do segregacji towarów
 
Dużą zaletą plastikowych pojemników jest nie tylko ich wysoka wytrzymałość oraz ponadprzeciętna jakość wykonania. Atutem jest również ich funkcjonalność, ponieważ ich praktyczny charakter nie kończy się wyłącznie na przechowywaniu i transporcie, ale to za ich pomocą można także segregować określone produkty w warsztatach pracy, zakładach mechanicznych, fabrykach oraz innych pomieszczeniach magazynowych. Doskonale sprawdzają się do segregacji drobnych części, a ich różna kolorystyka gwarantuje możliwość porządkowania, a następnie szybkiego znajdywania tego, co jest akurat niezbędne. Pojemniki i pokrywy KLT


Wiadomość z dnia: 29-03-2019