palety plastikowe

(+48) 61 307 10 27 info@paleteo.pl
ZADZWOŃ (+48) 61 307 10 27 LUB WYSZUKAJ PRODUKT :

Zaufali nam

palety plastikowe
Aktualności
Skrzyniopalety plastikowe do warzyw i owoców.

Od kiedy tworzywo sztuczne stało się bardzo powszechnym materiałem, jaki na dużą skalę wykorzystywany jest w przemyśle, zaczęto także inaczej spoglądać na skrzyniopalety, które tylko pozornie są produktem nieskomplikowanym i niewymagającym. Okazuje się jednak, że jeśli chodzi o przechowywanie i transport produktów spożywczych, to pojemniki czy skrzynie zaczynają tu odgrywać niezwykle doniosłą rolę. Szczególnie jeśli mowa o magazynowaniu warzyw oraz owoców, jakie wymagają niemało uwagi i pielęgnacji.


Świeżość przede wszystkim
 
To, co charakteryzuje wysokiej jakości skrzyniopalety, to przede wszystkim odpowiednie warunki do przechowywania warzyw i owoców. Należą one do produktów wymagających stałej dbałości, ze względu na konieczność jak najdłuższego zachowania świeżości. Pudełka plastikowe zostały więc tak zaprojektowane, aby zapewnić im ten oczekiwany komfort związany z przechowywaniem. Większe skrzyniopalety odznaczają się posiadaniem stóp, dzięki którym warzywa oraz owoce mają nieustanny dostęp do powietrza, co zachowuje ich świeżość. Nawet w przypadku przechowywania tych produktów piętrowo, nie zostaną one zduszone i pozbawione dostępu do powietrza. Wiele skrzynek z tworzywa sztucznego posiada otwory wentylacyjne, dzięki czemu transportowane produkty dowożone są do miejsca docelowego świeże i nienaruszone. 


Wysoka wytrzymałość skrzyniopalet
 
Niewątpliwą zaletą skrzyń z plastiku jest także ich odporność na uszkodzenia mechaniczne. Podczas transportu trudno jest uniknąć sytuacji, w których skrzynie nie będą narażone na urazy czy otarcia. W przypadku palet drewnianych, stosowanych jeszcze kilka lat temu, mogłyby zostać trwale uszkodzone lub wymagałyby zniwelowania wszelkich powstałych defektów. Zawsze jednak wpływa to na ich destabilizację, co ma konsekwencje w postaci naruszenia transportowanych w nich produktów tym bardziej, że są one tak delikatne jak warzywa i owoce. 


Zastosowanie skrzyniopalet
 
Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego są bardzo funkcjonalne i sprawdzają się dla potrzeb producentów czy hurtowników warzyw i owoców. Stanowią także nie lada pomoc dla sprzedawców mniejszych lub większych sklepów, które zajmują się sprzedażą detaliczną tych produktów. Na pewno będą do tego służyć mniejsze rozmiary skrzynek plastikowych wyposażonych w otwory wentylacyjne. Do wyboru są też różne ich kolory dla segregacji warzyw lub owoców. Wiele dostępnych skrzyniopalet można dowolnie składać, dla oszczędności miejsca magazynowego, jeśli będą akurat puste. 


Dlaczego warto zaopatrzyć się w pojemniki plastikowe?
 
Zgodnie z informacjami specjalistów z paleteo.pl „wzrost zainteresowania paletami plastikowymi obserwujemy nieprzerwanie na rynku polskim już od ponad 20 lat. W chwili obecnej paleta z tworzywa sztucznego staje się standardem w Unii Europejskiej, jak i w Polsce. Z powodzeniem ta konstrukcja wypiera z wielu sektorów gospodarki swojego drewnianego poprzednika, ponieważ jest pod wieloma względami atrakcyjniejsza. Paleta plastikowa jest trwalsza  i łatwiejsza w utrzymaniu czystości. Nie nasiąka wilgocią i nie trzeba jej co chwilę naprawiać i konserwować”. 


Skrzyniopalety 1200 mm x 1000 mm ażurowe

 


Wiadomość z dnia: 22-03-2019