paleteo

(+48) 61 307 10 27 info@paleteo.pl

WYSZUKAJ PRODUKT :

Zaufali nam

adidas mondi
Aktualności
Cechy, którymi charakteryzują się skrzyniopalety z tworzywa.

  • Podstawa na stopach, kołach czy może na płozach?

Wyróżnić możemy kilka różnych podstaw skrzyniopalet plastikowych. Najlżejszą i najtańszą z nich są skrzyniopalety na stopach. Na taką opcję decydują się Klienci, którzy nie sztaplują swoich pojemników (choć i skrzyniopalety na stopach można sztaplować), nie używają jej na wywrotownicy by wysypać znajdujący się w niej towar oraz nie przemieszczają ich zbyt często z miejsca na miejsce. Kolejną podstawą są trzy lub dwie płozy. Paleto-pojemniki o wymiarze podstawy palety Euro czyli 120x80 cm występują wyłącznie w wariancie dwóch płóz. Większe pojemniki (standardowe) o wymiarze podstawy 120x100 cm dostępne są także na trzech płozach. Taka skrzyniopaleta najlepiej sprawdza się w magazynach, gdzie pojemniki są bardzo mocno eksploatowane.  Ostatni rodzaj dostępnych podstaw to skrzyniopalety na kołach, które zapewniają jej bardzo dobrą mobilność, najczęściej wykorzystywane są w małych magazynach lub na halach produkcyjnych, gdzie praca wózkiem widłowym jest utrudniona z racji braku miejsca.

 

  • Ażurowe czy może pełne, gładkie ściany?

Pojemniki wielkogabarytowe dostępne są w dwóch wariantach form ścianek i dna.

Skrzyniopalety ażurowe z tak zwanymi otworami wentylacyjnymi dedykowane są przede wszystkim do przemysłu sadowniczego, sprawdzają się przy transporcie oraz magazynowaniu owoców i warzyw. A skrzyniopalety z dnem oraz ściankami gładkimi mają szerokie zastosowanie w przemyśle maszynowy, w logistyce, w przemyśle poligraficznym, odzieżowym, drzewnym czy również metalowy.

 

  • Czy skrzyniopalety posiadają atest na kontakt z żywnością?

Skrzyniopalety plastikowe są produkowane z dwóch rodzajów materiału. Pierwszym z nich jest polipropylen, który posiada atest na kontakt z żywnością, drugim rodzajem materiały jest re-granulat czyli materiał z odzysku, który atestu nie posiada. Obydwa materiały mają bardzo podobną odporność na kwasy czy chemikalia.

 

  • Czy można zainstalować kran odpływowy?

Skrzyniopalety nie posiadają zamontowanego kranu odpływowego, ale posiadają one miejsca w których można zamontować taki kran. Takie miejsca znajdują się w pojemnikach ze ściankami gładkimi na długim boku oraz na krótkim boku. Są one wykorzystywane w przemyśle, gdzie transportowany jest w skrzyniopalecie materiał płynny, dodatkowo zabezpieczony podczas transportu dedykowaną pokrywą.

 

  • Zewnętrzne ożebrowanie czy to jest standard?

Zewnętrzne ożebrowanie ma sprawiać że skrzyniopalety są bardziej wytrzymałe przy transporcie oraz przede wszystkim przy sztaplowaniu.Wiadomość z dnia: 20-11-2018