wózki magazynowe, paleciak ręczny

Rodzaje i zastosowanie wózków magazynowych

Data dodania: 20-09-2022

Pierwszy podział to wózki magazynowe manualne i wózki magazynowe z napędem. Wózki magazynowe manualne również możemy podzielić na kilka grup:
 • Paleciaki ręczne są powszechnie wykorzystywane w wielu miejscach, między innymi w magazynach i sklepach. Wózki magazynowe tego typu są bardzo uniwersalnym rozwiązaniem, bo poza paletami z towarem można na nich transportować duże, ciężkie, bądź nieporęczne ładunki.
 • Wózki magazynowe taczkowe idealne do transportu lżejszych ładunków małe odległości. Te wózki magazynowe sprawdzają się na rampach, placach i w magazynach. Ten rodzaj wózków magazynowych spisuje się do transportu skrzynek, pojemników, kartonów, worków oraz butli z gazem.
 • Wózki magazynowe platformowe to ciekawe rozwiązanie na warsztaty, ale również przydają się do szybkiego transportu materiałów biurowych, produktów spożywczych i innych artykułów o niewielkiej masie.
 • Wózki magazynowe na skrzynki przeznaczone do transportu skrzynek euro. Ogromną zaletą tego wózka magazynowego jest możliwość przewożenia kilku skrzynek naraz. Wózki magazynowe na skrzynki są wybierane do piekarni, sklepów oraz zakładów przetwórczych. 
Kolejnymi wózkami magazynowymi manualnymi są mobilne stoły robocze. Pozwalają one na transporto oraz za ich pomocą można unosić ładunki na niewielką wysokość. 
Wózki magazynowe z napędem dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego PALETEO to paleciaki elektryczne z masztem i bez. Te wózki magazynowe nie wymagają użycia siły podczas użytkowania. Ich udźwig wynosi od 1200 kg do 1500 kg. 

Co wziąć pod uwagę wybierając wózek magazynowy?
Najważniejsze jest określenie jaka konstrukcja wózka magazynowego będzie właściwa do ładunków, które będą na nim transportowane oraz do przestrzeni magazynowej. Po wybraniu odpowiedniego rodzaju wózka magazynowego kolejnym krokiem jest jest zwrócenie uwagi na: udźwig, promień skrętu oraz wielkość przestrzeni ładunkowej. Dodatkowymi elementami, na które warto zwrócić uwagę są: prędkość jazdy, prędkość opuszczania i podnoszenia wideł/blatu, wysokość podnoszenia i opuszczania oraz możliwość pokonywania wzniesień. Jednakże kluczowym parametrem przy wyborze wózka magazynowego jest udźwig. Najmniejsze wózki magazynowe pozwolą przewieźć maksymalnie 250 kg, podczas gdy najwydajniejsze wózki magazynowe z łatwością podniosą nawet dziesięciokrotnie większy ładunek. Promień skrętu jest szczególnie ważny podczas manewrowania w ciasnych ciągach komunikacyjnych. W przypadku wózków magazynowych ręcznych zwrotność konstrukcji nie powinna być większym problemem, niemniej w przypadku wózków jezdniowych podnośnikowych może stanowić ona istotne kryterium wyboru urządzenia.
 
Galeria
 wózek-magazynowy

Pozostałe wpisy na blogu

 • sorbenty
  28-09-2022

  Sorbenty – podział ze względu na kolor i kształt

  Sorbenty występują w kilku kolorach oraz kształtach. W tym artykule podpowiemy jaki sorbent wybrać.

 • kratka-trawnikowa
  13-09-2022

  Samodzielny montaż kratek trawnikowych

  Nawierzchnia z kratek trawnikowych sprawdza się w przydomowych wjazdach na posesję oraz aby stworzyć ścieżki w ogrodzie.

 • skrzyniopaleta-na-jabłka
  07-09-2022

  Skrzyniopaleta na jabłka

  Jesień to czas na zbiór najpopularniejszego owocu w Polsce. Sprawdź nasze skrzynie na jabłka.